MATEŘSKÁ ŠKOLA HOŘÍN

Malá, dvoutřídní MŠ s kapacitou 36 dětí, se nachází v klidné části obce Hořín. Provoz MŠ je celodenní, od 6.30 do 16.00 hodin. Původně rodinný dům slouží pro účely předškolního vzdělávání od roku 1970. Budova prošla několika rekonstrukcemi, naposledy po ničivých povodních v r.2002. Interiér je moderně, vkusně a účelně vybaven. Obě třídy jsou heterogenní, v jedné se vzdělává 19, ve druhé 17 dětí ve věkově smíšeném složení. V přízemí MŠ se nachází společná šatna, třída „zajíčků“, oddělená umývárna s wc dívek i chlapců, technická místnost. V prvním patře je třída „medvídků“, společné wc s umývárnou a sprchovým koutem, jídelna, přípravná kuchyňka, kancelář. K objektu přísluší travnatá, oplocená zahrada se vzrostlými stromy, keři, pískovištěm a certifikovanými herními prvky. Přilehlý rozsáhlý park a prostředí podél povodí řek nabízí dostatek příležitostí a prostoru pro pravidelný pobyt v přírodě. Rozmanité ekosystémy v celoročních proměnách lze využívat k osvojování environmentální výchovy. MŠ úzce spolupracuje s rodiči, se zřizovatelem, se sousední ZŠ, pedagogicko-psychologickou poradnou, logopedem, pediatrem.

LETNÍ PRÁZDNINY

Provoz MŠ 1. – 12. 7. 2019

Prosíme o nahlášení závazné docházky či absence dětí nejpozději do 13. 6. 2019.

Informaci o počtu strávníků žádá školní jídelna.

Školné: 7/2019 – 200 Kč (i v případě absencí), 8/2019 – 0 Kč. POZOR u trvalých příkazů!

VÝLET

1. 5. 2019

Odjezd: 8.00 hod. od MŠ.

Dopolední svačinu vezeme z MŠ.

Návrat: na oběd (dle dopravní situace možné zpoždění).

Místo: Litoměřice „Sváťovo dividlo“ (www.svatovo-dividlo.cz).

Program: svačina, prohlídka loutek v Jezuitské hvězdárně, pohádka „Máša a tři medvědi“, návštěva přilehlé zahrady s rybníčkem.

Do batůžku: pití v uzavíratelné lahvi, drobný pamlsek, dle počasí pláštěnku.

Úhrada: cestovné z výtěžku za sběr papíru a víček, vstupné z třídního fondu.

PROJEKT „ČTEME DĚTEM V MŠ“

Zveme rodiče, prarodiče, starší sourozence i ostatní rodinné příslušníky dětí ke čtení pohádek v MŠ.

Čas: po obědě při odpočinku, příp. jindy po dohodě.

Zdroj: vlastní literatura, nabídka knih dětské knihovny MŠ.

Připojte se k nám do podpory čtenářské gramotnosti dětí.

Děkujeme za účast.