MATEŘSKÁ ŠKOLA HOŘÍN

Malá, dvoutřídní MŠ s kapacitou 36 dětí, se nachází v klidné části obce Hořín. Provoz MŠ je celodenní, od 6.30 do 16.00 hodin. Původně rodinný dům slouží pro účely předškolního vzdělávání od roku 1970. Budova prošla několika rekonstrukcemi, naposledy po ničivých povodních v r.2002. Interiér je moderně, vkusně a účelně vybaven. Obě třídy jsou heterogenní, v jedné se vzdělává 19, ve druhé 17 dětí ve věkově smíšeném složení. V přízemí MŠ se nachází společná šatna, třída „zajíčků“, oddělená umývárna s wc dívek i chlapců, technická místnost. V prvním patře je třída „medvídků“, společné wc s umývárnou a sprchovým koutem, jídelna, přípravná kuchyňka, kancelář. K objektu přísluší travnatá, oplocená zahrada se vzrostlými stromy, keři, pískovištěm a certifikovanými herními prvky. Přilehlý rozsáhlý park a prostředí podél povodí řek nabízí dostatek příležitostí a prostoru pro pravidelný pobyt v přírodě. Rozmanité ekosystémy v celoročních proměnách lze využívat k osvojování environmentální výchovy. MŠ úzce spolupracuje s rodiči, se zřizovatelem, se sousední ZŠ, pedagogicko-psychologickou poradnou, logopedem, pediatrem.

PODZIMNÍ PRÁZDNINY

29. – 30. 10. 2019

Provoz MŠ nepřerušen, omezen na 1 třídu.

Školní jídelna žádá s předstihem závazný počet strávníků.

Prosíme o nahlášení docházky či absence dětí do 15. 10. 2019.

INFORMATIVNÍ SCHŮZKA

17. 9. – informativní schůzka pro rodiče. V 16.00 hod. v MŠ. Prosíme o účast rodičů

bez přítomnosti dětí.

ZMĚNA VÝŠE ŠKOLNÉHO

Školné pro školní rok 2019/2020 činí 550 Kč. Neplatí předškoláci. Opravte si trvalé příkazy.

PROJEKT „ČTEME DĚTEM V MŠ“

Zveme rodiče, prarodiče, starší sourozence i ostatní rodinné příslušníky dětí ke čtení pohádek v MŠ.

Čas: po obědě při odpočinku, příp. jindy po dohodě.

Zdroj: vlastní literatura, nabídka knih dětské knihovny MŠ.

Připojte se k nám do podpory čtenářské gramotnosti dětí.

Děkujeme za účast.